10 ינו 2019

הגאדג'טים והאביזרים שיקלו על הטיפול

אתגר ניהול הטיפול הוא יומיומי אבל לא תאמינו כמה גאדג'טים ואביזרים יכולים להקל. בכל תחום שתחשבו תגלו שמישהו כבר חשב על זה קודם, אז למה לא להקל בעצם? לשמור ולהצטייד בהתאם לצורך

זמן קריאה ממוצע: 3 דקות

בחיי היומיום אנחנו נוטים לחפש את הדרכים להקל על המשימה, לכן גאדג'טים ואביזרים משמשים אותנו במטבח, בשעות הפנאי, ברכב ואיפה לא? גם בניהול הטיפול, תאמינו או לא. החוכמה היא לשים לב אליהם ובתמורה הם בהחלט יקלו על השגרה והדאגה. אם לא חשבתם על זה קודם, יצאנו לבדוק את הנושא וחזרנו עם סט רעיונות לגאדג'טים ואביזרים שיקלו על השגרה.

למצוא משענת

הקרגיבר הוא משענת אבל אין צורך לקחת את זה מילולית. הרבה מפעולות הטיפול דורשות מיומנויות לא פשוטות או כוח פיזי אבל ניתן להקל עליהן בעזרת גאדג'טים כמו: חגורת גב למעבר מישיבה לעמידה עם ידיות בצד, ידית משענת לרכב ליציאה פשוטה ונוחה ומכשיר המסייע לגרוב גרבים, גם מקלות הליכה עם מושבים מתקפלים, המאפשרים לשבת עליהם כשצריך, הליכונים, כיסויי גשם להליכונים ועוד.

זהירות: החלקה

המקלחת מהווה סיכון, רצפה חלקלקה, סבון – זה מתכון שכותב את עצמו ומחייב אותנו לשים לב, בעיקר כאשר מתעורר קושי לעמוד באופן עצמאי. כסאות רחצה יקלו על הרחצה, ימנעו נפילות ופגיעות מיותרות ויאפשרו עצמאות מקסימלית. מגוון כסאות הרחצה רחב וכמוהו גם האבזור.


לאבזר את חדר הרחצה גם מפחית את הסיכוי לתאונה וגם מקל על המטופל והמטפל

 

אנשי קשר בחיוג מהיר


בעידן הטלפונים החכמים אנשי הקשר שמורים בטלפון ואנחנו כמעט ולא זוכרים מספרים בעל פה. איך בכל זאת משתמשים בקלות בטלפון הביתי? בעזרת גאדג'ט שמתחבר באמצעות כבל לטלפון הביתי ומאפשר להגדיר מספרי טלפון בחיוג מהיר, להוסיף תמונות לאנשי הקשר ולסמן מוקדי חירום.

אתם לא לבד. הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוק, אנחנו מחכים לכם.

אור גדול בשעות החשיכה

שעות החשיכה הן אתגר, בעזרת אור ייעודי תשתפר היכולת לפלס דרך בלילה ובחשיכה למטבח או לשירותים. לשם כך יש גאדג'ט שונים לתאורה, גם גאדג'ט חכם שבאופן אוטומטי עם היציאה מהמיטה, מדליק את האור בדרך שהוגדרה מראש ללא צורך לגשש אחר מתג החשמל. היתרון הגדול - לא הולכים בחושך, לא מגששים אחר המתג ולא נתקלים בחפצים ובכך מונעים נפילה או חבלה אפשרית. בעת החזרה למיטה, האורות כבים וניתן לחזור לישון ללא הפרעה. למטופלים כבדי שמיעה, סיעודיים שנמצאים לעיתים לבד ולא שומעים כאשר מישהו מצלצל בדלת, ניתן למצוא היום פעמוני דלת מאירים.


מנורת לילה ליד המיטה - תאורת לילה חשובה מאוד לשמירה על אוריינטציה ולמניעת נפילות מיותרות 

מכשירי איתור – תעודת ביטוח לרגעים קשים

מטופלים הסובלים ממחלות הדמנציה, כמו אלצהיימר, עלולים למצוא את עצמם אבודים ללא יכולת עצמאית לחזור לביתם. ניתן למצוא גאדג'טים שמשדרים מיקום מבוסס GPS שמתחברים לנעל או אביזר לבוש אחר. בשעת הצורך משדר את מיקומם לאיתור מיקומם המדויק.

ישנם סוגי מכשירי איתור נוספים למחזיקי מפתחות או ארנקים שניתן לחבר ובאמצעות טכנולוגית בלוטות', בשילוב אפליקציה מותאמת לנייד, ניתן לאתר את החפץ החסר.

והכי חשוב - הבריאות

טיפול לרוב כולל נטילת תרופות בשעות מסוימות ובמינונים מסוימים. איך לא הולכים לאיבוד בזמנים והסוגים השונים? אורגנית כדורים עם תזכורת, כוללת שעון שניתן לכוון מצפצפת ומתריעה על זמן לקיחת התרופה. כדי להקל על בליעת התרופה, במקרה של כדורים גדולים או של קושי, גאדג'ט חוצה כדורים המקל על הבליעה יפתור את הבעיה.


לחצן מצוקה – לא רוצים לחשוב על זה אך חשוב שיהיה 

להיות עם היד על הדופק 24/7


כדי לא לחשוב על הרגעים שאנחנו לא רוצים לחשוב עליהם ובכל זאת להיות מוכנים - לחצן מצוקה מאפשר קריאה לעזרה בלחיצת כפתור אחת, מחובר למוקדם חירום, כפתור אחד ומישהו מאחורי הקו, תוך שניות. ישנן גם תוספות ללחצן כמו מכשירי לחץ דם וא.ק.ג שמניחים על הגוף ומאפשרים העברת תשדורת למוקד רפואי, תוכלו לקבל הנחיות מהירות שיאבחנו את מצב המטופל. אבחון רפואי מהיר ובזמן, יכול להציל חיים.

גאדג'טים לשעות הפנאי

גאדג'טים ואביזרים - הם בכל מקום: אוזניות אלחוטיות לשמיעה טובה יותר של הטלוויזיה, מנורת קריאה אינטגרלית משולבת עם זכוכית מגדלת, כדור לחיזוק השרירים והזרמת הדם, מכשיר קפיצי לחיזוק אצבעות כף היד ומטען נייד שישמור על הסוללה שלכם מלאה וזמינה, גם מחוץ לבית.

מה זה אומר? שכמטפלים כדאי לזכור שכמעט לכל אתגר יש פתרון זמין עבורכם להקל על השגרה. כל מה שצריך הוא לחפש, זה לוקח רגע ועשוי לחסוך משאבים רבים, קשיים ותסכולים.

אתר זה נועד לסייע, להקל ולהנגיש חלק מהמידע הרב הנצבר ברשותנו, בין היתר בהסתמך על מידע שהועבר לידינו על ידי ארגון Caregivers Israel  ו/או פורסם על ידי  רשויות ציבוריות שונות. אין בתוכן לעיל להוות ייעוץ משפטי או אחר, ואין להסתמך על התוכן ללא ייעוץ מתאים.  המידע הוא כללי ועלול לא לשקף באופן מלא ו/או עדכני את הרגולציה, התקנון והנהלים הרלוונטיים. החברה תפעל לעדכן את המידע המוצג באתר זה ככל שהעדכונים יובאו לידיעתה.

במידה ומצאת כי התוכן ו/או חלק ממנו אינו מדויק או מטעה, אנא צרו  איתנו קשר

הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוק, אנחנו מחכים לכם

כתבות נוספות בנושא