מומחים ודואגים

מומחים ודואגים

זמן קריאה ממוצע: 1 דקות

מומחים ודואגים

 

הטיפול בבן המשפחה לרוב מגיע בלי הכנה מראש, אנחנו אמנם לא חושבים פעמיים לפני שאנחנו לוקחים את התפקיד, אבל לרוב אין לנו שום הכנה. הקפיצה לתוך המציאות החדשה מביאה איתה אינסוף משימות שקשורות לטיפול, רגשות, לחצים, שאלות שקשורות לניהול היומיום יחד עם הטיפול בבן המשפחה, ביורוקרטיה, מימוש זכויות – רשימה חלקית.

הרבה מהמשימות בתפקיד אנחנו לומדים תוך כדי תנועה והדרך לא פשוטה. אין ספק שככל שנכיר מוקדם יותר בתפקיד, נוכל ללמוד עליו יותר וכך נקל על עצמנו בהתמודדות עם אתגרי התפקיד. ידע הוא תמיד כוח, אבל במקרה של בן המשפחה המטפל, המשקיע שעות בטיפול ביקירו, הידע הזה חשוב אף יותר ויש בו הרבה הקלה.

פעמים רבות אנחנו מוצאים עצמנו מעט חוסרי אונים, תוהים איך ממשיכים מכאן. זו בדיוק הסיבה ליצירת מדור המומחים של "דואגים למטפלים", לחלוק בידע שנצבר על ידי המומחים מכל התחומים הנוגעים בעולם הטיפול בבן המשפחה.

מי ידע טוב יותר כיצד ניתן לממש זכויות אם לא עורכי הדין שעוסקים בזה יומיום? מיידע כיצד לנבל את הזמן ולמצוא תמיכה אם לא מטפלים בבני משפחה מטפלים ומנחים מקצועיים? גם לרגשות וללחצים שמעורר בנו התפקיד נמצאות דרכים להתמודד שמציעים פסיכולוגים המתמחים בטיפול בבני משפחה מטפלים. את התשובות לשאלות כאלה ועוד תוכלו למצוא בטורי המומחים בנושאים השונים. 

נמשיך להוסיף תכנים שיעלו מתוך הצרכים של חברי הקהילה ומתוך הידע המצטבר של המומחים השונים. תכנים שתפקידם לסייע עד כמה שאפשר לכם למלא את תפקיד הני המשפחה המטפלים על הצד המיטבי.

מי מאחורי המומחה?ד"ר ורדית קלמרו

מרצה בתחום הפרמקולוגיה בנושאי בריאות, סוכרת, קנביס והשפעות בין תרופתיות.עורך דין, שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג - שפירא המתמחה בניהול תיקים בתחום הביטוח, הנזיקין והרשלנות הרפואית. מנהל פורומים רבים בתחומי התמחותו ומרצה.יועצת ארגונית ומנחת קבוצות, יועצת לבני משפחה מטפלים בעמותת Caregivers ישראל. עוסקת כעצמאית בפיתוח יזמות חברתית ומאמינה בהתנדבות.נועם ליפשיץ-טילינגר

גרונטולוג, אחראי ייעוץ וליווי לבני משפחה מטפלים בעמותת Caregivers ישראל, מנחה סדנאות קבוצות תמיכה לבני משפחה המטפלים במתמודד עם דמנציה.פסיכולוג קליני מומחה, עוסק בטיפול במבוגרים ובהורים וילדים בקליניקה פרטית בתל אביב, וחוקר התקשרוּת במסגרת לימודי דוקטורט בפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן.פסיכולוג רפואי מומחה-מדריך. הקים ב-2009 את ׳מרפאה פסיכולוגית׳ שהינה מוסד מוכר להתמחות בפסיכולוגיה רפואית. משלב מחקר וטיפול באוכלוסייה מגוונת הכוללת בני משפחה מטפלים.עורכת דין, בעלת פרקטיקה פרטית המתמחה בדיני משפחה, ירושה ואפוטרופסות. מתמחה במשפט וזקנה (Elder Law), ייעוץ, גישור ויישוב סכסוכים בין דוריים בתחום הזקנה.פסיכולוגית רפואית מומחית, פסיכולוגית ב'מרפאה פסיכולוגית' בתל אביב ובעלת קליניקה פרטית בירושלים. בעלת ניסיון מגוון בעבודה עם בני משפחה של חולים/ הגיל השלישי (Caregivers).גרונטולוגית (PhD) ומרפאה בעיסוק, מומחית לדמנציה, מייעצת לבני משפחה מטפלים ואנשי מקצוע להתמודדות אפקטיבית עם דמנציה, מרצה נלהבת באשל ובמגוון מסגרות.